İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi

İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Özel Ders Fransızca Özel Ders

En Köklü Fransız Liselerinden

Türkiye’deki Fransız liselerinin büyük bir bölümü İstanbul’da bulunmakta ve bu liselerin her birinin kendine has uzun bir mazisi mevcut. İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, İstanbul’da 150.yılını bu sene kutlayan Anadolu yakasında, Fransız eğitimini, Türk eğitim metotları ile birleştirerek öğrencilerine sunan, her daim talep gören Fransız Liseleri içinde öğrenci ve velilerin hedefi olma özelliğini sürdüren bir okul. Bu algıyı yıllara rağmen koruyabilmesinin arkasında şüphesiz hem eğitim kalitesi hem de prestij açısından her zaman standart bir seviyeyi koruma ve onu daha ileriye getirme çabası var.

Frankofon Öğrencilere Özel Dersler

İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi öğrencilerin genel olarak belirli zaman aralıklarıyla testler veya küçük klasik yazılılarla bilgilerinin ölçülmesi, performanslarının değerlendirilmesi ve bu ölçme-değerlendirme sonuçlarının velilerle paylaşılması ise eğitim kalitesine eklenecek artılar arasında somut olarak ifade edilebilir. Öğrencinin genel durumunu takip açısından hem veliyi rahatlatan hem de öğrencinin kendi eksiğini fark etmesinde önemli rol alan bu periyodik değerlendirme süreçleri olumlu dönüşler meydana getiriyor. Öğrencilerde okul kültürü ve bağlılığın olması, okulu tercih eden öğrencilerin liselere giriş sınavlarındaki üstün başarıları, mezun öğrencilerin ise Türkiye’nin seçkin ve alanında en iyi olarak kabul edilen üniversitelerine yerleşebilmeleri, Fransız okullarına özel olarak Galatasaray Üniversitesi İç Sınav’ında elde ettikleri sonuçlar okulun her zaman tercih edilmesini sağlamaya devam edeceğini gösteriyor.

Uzaktan Eğitimle Fransızca ve Fransızca Dersler

Uzaktan eğitim süreçlerinde ve genel olarak öğrenci-veli etkileşiminde kapalı bir kutu olarak tüm problemlere çözümcül yaklaşıldığının ve olası sorunların ise büyümeden çözülebileceğinin güvencesi olarak da okulun ismine duyulan güvenin yeterli olması da son derece önemli. Öğrencilerin mezuniyetleri sonrası gerek yurtdışı, gerek yurtiçi lisans,yüksek lisans gibi öğrenimlerini sürdürdükten sonra her zaman Fransız lisesi mezunları olarak önlerinin açık olduğu da bilinen bir gerçek. Fransız eğitim sisteminin temel yapı taşlarının atlanmadan, açıklamalı, kanıtlamaya dayalı, sorgulatan yapısı uzun vadede mezunların analitik düşünce anlamında kendilerine fayda sağlamakta ve gerek özel hayatlarında gerekse iş hayatında karşılaştıkları durumları daha iyi idare edebilmelerine olanak sunmaktadır. Değişen zamana rağmen, bilgiyi öğretme ve kalıcılığı test etmede kanıtlama fikrini bozmayan, ispat süreçlerinin dağılmadığı ve varlığını koruması, eğitim alan öğrencileri zaman zaman zorlasa da uzun vadedeki onları hayatta çok avantajlı bir duruma getiriyor.

2020-2021 Eğitim Dönemi ve Başarı

Lisenin okul hayatının önemli bir noktası olduğunu, üniversite ve meslek seçimleri süreçlerine de etki ettiğini, öğrenilen bilginin esas olduğunu hangi okulda okuyor olurlarsa olsun unutmamalarını öğrencilere temenni eder, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini yarılamışken her birine başarılar dileriz.

İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Hakkında

İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi 2019-2020 Taban Puanı, Kontenjan Bilgisi ve Öğrenim Ücreti

Fransız Okullarına Özel Programlar

Fransız Liselerine Geçiş – Yeterlilik Sınavı Hazırlık Programı

Fransız Liseleri Bütünleme Programları

Bireysel Fransızca Programı

GSÜ Hazırlık Sınıfları Bütünleme Programları

Summary
İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi
Article Name
İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi
Description
İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Hakkında, Saint-Joseph'te başarı, fransızca ve fransızca derslere özel hazırlık, uzaktan eğitim
Author
Publisher Name
ChâteauEğitim
Publisher Logo

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Open chat
WhatsApp iletişim