Yeni Çağın Çocuklarıyla Yabancı Dilde İletişim Kurmanın En Kolay ve En Eğlenceli Yolu

Alanında eğitimli ekibimizle yapmış olduğumuz uzun ve verimli hazırlık sonrasında çocuklar ve gençler için Fransızca ve İngilizce derslerini içeren ChâteauKIDS isimli programımızı sizlere duyuruyor olabilmek bizler için gurur verici!

Tüm dünyada ve ülkemizde de yapılan çalışmalar oyunun dil öğretimindeki etkililiğini kanıtlamışken, ülkemizde bu konuda çalışma ve uygulama yapan yeterince kurum olmaması sebebiyle, bu konuyu araştırıp geliştirmeyi kendimize görev edindik ve daha şimdiden en geniş Fransızca oyun arşivine sahip olmayı başardık.

Çocuklara; geleneksel, sıkıcı ve konuşturamayan dil eğitiminden uzak, özel olarak muhtemel öğrenci profiline ve ihtiyaçlarına göre uyarladığımız oyunlarımız ve drama etkinliklerimiz ile Fransızca ve İngilizce'yi eğlendirerek öğretiyoruz!

Çocuklarımıza yine bu program dahilinde A1 düzeyinde (başlangıç) Fransızca ve İngilizce'yi Avrupa Dil Portfolyosu’na bağlı kalıp seviyelere ve yaşlara göre grupladığımız 3 aşamalı şekilde öğreterek, uluslararası kabul gören sınavlarda da başarılı olmalarına olanak sağlıyoruz.

Texas Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, zaman faktörü sabit tutulduğunda hatırlama oranları şu şekildedir; insanlar okuduklarının %10’unu, işittiklerinin %20’sini, gördüklerinin %30’unu, görüp işittiklerinin %50’sini, söylediklerinin %70’ini, yapıp söylediklerinin ise %90’ını hatırlamaktadırlar. Bu verilere göre, öğrenmede aktif olan duyu organlarının sayısı arttıkça öğrenmenin kalıcılığı da aynı oranda yükselmektedir. 2-12 yaş grubuna yönelik oluşturduğumuz ve Çok Duyulu (Multisensory) Öğrenme Tekniği’ni benimsediğimiz ChâteauKIDS programımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bu programa özel internet sitemizi ziyaret ediniz.

Velilerimizin Görüşleri

10 yıllık tecrübemizi velilerimiz geri bildirimleriyle taçlandırıyor!
``Gerek mesleki, gerekse sosyo-kültürel hayatta en büyük eksikliğini hissettiğim şey, ikinci hatta üçüncü bir lisanımın daha olmamasıdır. Bu nedenle kızımın eğitiminde, toplumsal algıların aksine en başta yabancı dil eğitimine ilgi gösteriyorum. Büşra henüz 10 yaşında, masa başında zaptedilmesi zor bir oyun çocuğu ama öğretmenimiz Tulu Hocamızın tecrübesi ve desteği ile hiç ama hiç sıkılmadan her hafta derslerine keyifle gitti ve onu can kulağı ile dinledi 🙂 Dahası Fransızca oyun oynayan iki iyi arkadaş bile oldular. Üstelik sadece haftalar sonra bile kendine olan güveni arttı ve evde sıkıștığımız anlarda bize ufak tercümeler bile yaptı 🙂 Kurum bu konuda oldukça tecrübeli, dahası çok disiplinli ve güvenerek küçük çocuğunuzu teslim edip kapıdan çıkıp gidebilirsiniz.
İyi ki sizleri tanıdık. Tekrar görüşmek üzere :)``
Dr. Seda Yıldırım Çocuk Hekimi, Châteaukids Programı Velisi
``Değerli Château Öğretmenlerimiz,

Oğlum Batu 7 yaşında olup hiçbir Fransız okuluna gitmemesine rağmen iki senedir sizlerle eğitim görüyor. Şu anda hem Fransızca konuşuyor hem de Fransızca okuyup yazmaya başladı. Bu gelişimi bizi çok mutlu ediyor. Bu arada Buse Öğretmenimize ve sevgili Ecem Hanım’a da çok ama çok teşekkür ediyoruz. Artık bizim için bir aile oldunuz. Herhalde üniversiteye kadar sizinleyiz :)``

Dr. Serap Çetiner Châteaukids Programı Velisi
``Kızım Berfin’in motivasyon topladığı, severek gelip gülerek oynayarak pratik yaparak Fransızcasını pekiştirdiği o muhteşem kurum. Gizem Öğretmen ve Ayla Öğretmen’in güler yüzü, sabrı ve destekleri için minnettarım. Kızım onlar sayesinde zorlandığı Fransızca derslerinde artık zorlanmıyor. Derse geleceği günleri iple çekiyor. Biz de dert olan bu yükü omuzlarımızdan alan Château Eğitim’e teşekkür ederiz. İyi ki varsınız. Bu uzun yolda hep bizlerle olmanız dileğiyle. Sizi seviyoruz.``
Sezin Bağrıyanık Özel Küçükprens İlköğretim Okulu 3.sınıf Velisi

Ücretsiz tanışma derslerimize davetlisiniz!

Fransızca Dil Programınızın nitelikli ve konsantre olmasını bekliyorsanız; hiçbir ücret talep etmeden sizlerle bir tanışma dersi yapmayı teklif ediyoruz.

Sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacağız.