Bireysel Fransızca Eğitimi

bireysel fransızca kolay fransızca ogrenme programları

Günümüz dünyasında artık tek bir yabancı dil konuşmak yeterli değil. Başka bir dil öğrenmek bakış açısını zenginleştirirken hem kişisel hem de profesyonel anlamda yeni ufuk açmaya yardımcı olur.

Dünya’nın beş kıtasında da konuşulan yalnızca iki dil var, bunlardan biri İngilizce diğeri ise Fransızca. Yaklaşık 300 milyon insan bu dili konuşuyor bu nedenle Fransızca önemli bir uluslararası iletişim dilidir. Hem Fransızca hem de İngilizce konuşma becerisi, çalışma dili olarak Fransızca’yı kullanan farklı sektörlerdeki (ilaç, otomotiv, lüks tüketim, havacılık vb.) birçok çok uluslu şirkette ve sektörde iş bulmak için bir avantajdır.

Bunun dışında Fransızca genellikle kültürün dili olarak kabul edilir; Moda, gastronomi, sanat, mimari ve bilim dünyalarında kültürel bir yolculuk yapmanızı sağlar. Fransızca öğrenerek Dünya edebiyatına önemli eserler vermiş Victor Hugo, Marcel Proust, Gustave Flaubert, Albert Camus, Simone de Beauvoir, Charles Baudelaire, Paul Verlaine, Jacques Prévert, Guillaume Apollinaire gibi büyük yazarların ve şairlerin eserlerini orijinal dillerinde okumanın keyfine varmış olursunuz. Édith Piaf veya Charles Aznavour tarafından söylenen Fransız şarkılarının sözlerini anlayabilmenin ve hatta bunları kendinizin söylemesinin keyfini yaşarsınız.

Fransa dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biridir ve yılda 79,5 milyondan fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Birazcık bile Fransızca konuşma becerisi, Paris’i ve Fransa’nın tüm bölgelerini ziyaret etmeyi çok daha keyifli hale getiriyor ve Fransız kültürü, zihniyeti ve yaşam tarzı hakkında fikir veriyor. Fransızcayı Afrika, İsviçre, Kanada, Monako, Seyşeller gibi Fransız’ca konuşulan bölge ve ülke seyahatlerinde de konuşabilirsiniz.

Üniversite dönemindeki öğrenciler için Fransızca konuşmak, Paris Sciences et Lettres – PSL, Sorbonne gibi Dünya’nın en iyi ilk 100 üniversitelerinde yüksek öğrenim fırsatları yaratır. İyi düzeyde Fransızca’ya sahip öğrenciler, Fransa’da seçtikleri bir yüksek lisans programına kaydolmak için Fransız hükümeti bursuna başvurabilir ve uluslararası alanda tanınan bir yüksek lisans derecesine sahip olabilirler.

Fransızca’nın eğitimdeki rolü nedir?

Fransızca’nın eğitimdeki rolüne bakarsak, düşünceyi yapılandıran ve eleştirel düşünceyi geliştiren analitik bir dildir. Descartes, Sartre, Pierre ve Marie Curie, Pasteur gibi büyük filozofların ve seçkin bilim adamlarının dilidir. Fransızca öğrenirken, çocuklar aynı zamanda bir vakayı nasıl tartışacaklarını ve farklı bakış açıları, tartışmalar ve müzakereler için değerli beceriler sunmayı da öğrenirler.

Fransızca öğrenmek zor mu?

Yaygın inanışın aksine Fransızca öğrenmesi zor bir dil değil. Tabi ki bütün yabancı dilleri öğrenmek gibi belirli bir çaba ve zaman gerektiriyor. Fakat Fransızca iletişim kurabileceğiniz bir düzeye ulaşmanız uzun sürmüyor. Fransızca’dan Türkçe’ye geçen bir çok kelime de kelime öğrenmeniz konusunda oldukça teşvik edici bir durum. Günlük hayatta kullandığınız bir çok kelimenin anlamını bu dili öğrenirken yeniden anlamlandırmak oldukça keyif verici. Yumuşak ve melodik bir dil olduğu için kulağa da hitap ediyor.

Her bireyin ilgi alanı ve ihtiyacına yönelik bu zengin dili öğrenmeniz için urumumuzda küçük yaştaki çocuklardan lise çağındaki öğrencilere, yetişkinlere her yaştan öğrenci profiline yönelik çalışmalar sürdürmekteyiz ve güncel öğrenme teknik ve yöntemlerini ele alarak programlarımızı oluşturmaktayız.

Bireysel Fransızca Programlarımız

Summary
Bireysel Fransızca Eğitimi
Article Name
Bireysel Fransızca Eğitimi
Description
Fransızca nasıl öğrenebilirim? Fransız kültürü hakkında. Fransızca öğrenmek zor mu? Dünya'nın en çok konuşulan dillerinden Fransızca
Author
Publisher Name
ChâteauEğitim
Publisher Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Open chat
WhatsApp iletişim