FRANSIZCA MATEMATİK EĞİTİMİ

Fransızca Matematik - Fransızca Matematik Dersleri

Fransızca Matematik neden zor?

Fransızca eğitim veren okullarda okuyan öğrenciler matematik ve fen alanlarında zorluk yaşayarak adaptasyon güçlüğü çekmektedirler. Özellikle matematik ve fen alanlarında soruları anlamakta zorlanabilmektedir. Gerek Fransızca terimlerin öğrenilme zorluğu gerekse liseden önceki dönemlerde öğrencilerin sağlam bir sayısal eğitim almamış olmaları bu soruna yol açmaktadır. Ancak bu sorun disiplinli bir çalışmayla aşılabilir. Fransız eğitim sistemi kendine özgü yöntem ve dinamikleri olan bir eğitim sistemidir. Öğrencilerin aldıkları eğitimde başarıya ulaşabilmeleri için bu eğitim sisteminin gerekliliklerini sağlaması gerekmektedir.

Fransızca Matematik ve Türkçe Matematik derslerinin farkı nedir?

Fransızca matematik ve Türkçe matematik birbirlerinden önemli derecede farklı yönleri bulunan iki farklı alandır ve her iki alan da farklı deneyim, birikim, bilgi ve beceri gerekmektedir. Fransız Liseleri Türk müfredatına benzer olarak ilerlese de anlatım tarzı ve yöntemler olarak oldukça farklı kısımlar barındırmaktadır.  Öğrenciler yeni lisanları Fransızcayı öğrenmeye çalışırken bir yandan da matematik gibi çekinerek yaklaştıkları bir dersi bu dilde takip etmek durumunda kalmakta, yabancı hocaların farklı anlatım tarzları ve bu dildeki terimlerin farklılığından dolayı konuları tam olarak kavrayamayarak sınavlardan yeterince yüksek notlar alamamaktadırlar. Bu farklılığı ortadan kaldırmak ve daha başarılı olmak istiyorsak eğer bu dilde daha fazla matematik yapmalı, farklı eğitim metotlarından faydalanarak öğrendiklerimizi kalıcı hale getirmeliyiz.

Château Eğitim Fransızca Matematik Okul Takviye Programlarının faydaları nelerdir?

Château Eğitim Kurumları’nın hedefi sadece sınıf geçirmek değil konuları tam olarak öğrenciye öğreterek yüksek notlar alarak geçirmektir. Bu başarıyı yakalamak için kurum olarak etkili teknikler kullanılmaktadır. Uzaktan eğitime geçilmesiyle beraber derslerin kalitesi korunarak dijital ortamda istenilen eğitimin online olarak öğrenciye ulaştırılabilmekte, isteyen öğrencilerle de yüz yüze olarak bu sağlamaktadır. Derslerimize Fransız lise müfredatına ve anlatım tekniklerine son derece hâkim, Fransız okullarından mezun veya hala çalışmakta olan deneyimli eğitmenler yer almaktadır.

Kurumumuz ayrıca öğrencilerle yakın temas halindedir. Öğrencilerin psikolojisini yüz yüze ve online olarak uzman psikologlarla desteklemekle beraber öğrencilerin okul içi durumunu ve notlarını takip ederek öğrenciyle sürekli iletişim halindedir. Aynı zamanda öğrencilerin konsantrasyon, dikkat, ilgi ve ödev yapıp yapmama gibi bilgiler derslerden sonra velilere 24 saat içinde aktarılmaktadır.

Fransız okullarının 9., 10. ve 11. sınıflarındaki ders müfredatında yer alan matematik konuları şu şekildedir;

9. Sınıf Matematik Programı

  • Mantık
  • Kümeler
  • Mutlak değer
  • Bölünebilme, EBOB, EKOK
  • Üslü sayılar, köklü sayılar
  • Denklem ve eşitsizlikler
  • Oran, orantı ve problemler
  • Açılar ve benzer üçgenler
  • Üçgende yardımcı elemanlar, özel üçgenler ve üçgende alan

10. Sınıf Matematik Programı

11. Sınıf Matematik Programı

Château Eğitim
Summary
FRANSIZCA MATEMATİK EĞİTİMİ
Article Name
FRANSIZCA MATEMATİK EĞİTİMİ
Description
Fransızca Matematik Eğitimi, Fransızca Matematik neden zor?
Author
Publisher Name
ChâteauEğitim
Publisher Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Open chat
WhatsApp iletişim