GSÜ İç Sınavı İçin Doğru Yönlendirilmenin Önemi

Galatasaray Üniversitesi

Geçtiğimiz günlerde bir öğrencimize, sözelden ilk yirmi beş bine girildiğinde de İç Sınavı’nının dikkate alındığından bahsettiğimizde inanamadı ve bu durumu bilmediğini ifade etti. Hatta bu haber üzerine, gittiği dershanede alanını değiştirdi ve Galatasaray Üniversitesi’ne doğru birlikte yola çıktık. 

        Uzun zamandan beri planladığımız bir şeydi bu sayfaları hazırlamak. Çoğu öğrencinin sınavla ilgili birçok detayı bilmiyor olması, ortalıkta dolaşan bilgi karmaşası ve hatta kimi zaman bilgilerin –üzülerek söylüyoruz- bazı kurumlar ve hocalar tarafından bilinçsizce ya da bilinçli olarak birtakım kaygılar yüzünden yanlış aktarılması, bizleri bu sayfaları hazırlamamızdaki süreci hızlandırmaya itti. Ayrıca, internet üzerindeki bilgilerin yetersiz ve üstelik birbirinin tekrarı oluşu diğer etkenlerdendi. 

         Özetle, bu sayfaların hazırlanmasındaki amaç, İç Sınav hakkında en doğru, en güvenilir ve en ayrıntılı bilgiyi sunmak, Galatasaray Üniversiteli olma hayali kuran öğrencileri en iyi şekilde yönlendirebilmek ve başarıya giden yolda yapılması veya yapılmaması  gerekenleri  açıkça  ve dürüstçe paylaşmaktır. 

Yalnız, bir hatırlatma yapmak istiyoruz. İç Sınav hakkında bütün bildiklerimizi 3’e ayırabiliriz : 

       1.   İnternet üzerinden paylaşabileceğimiz bilgiler : Sadece bu bilgiler bile bu kadar kapsamlı ve ayrıntılı olarak başka hiçbir internet sitesinde ya da yazılı bir kaynakta yoktur. Genel olarak, sınavın teknik bilgilerini içerir. 

      2.  Dileyen herkesle kurumumuzda paylaşabileceğimiz bilgiler : Bu bilgilerin büyük bir kısmı, İç sınav ile ilgili geçmiş yıllara ait istatistiksel bilgilerdir. Yıllarca veri toplayarak ve bu verileri analiz ederek, sayısal tablolarla vegrafiklerle destekleyip hazırladığımız ve öğrencinin İç Sınavdaki başarısıyla ilgili çıkarım yapabilmesini sağlayacak en önemli bilgileri içermektedir. Bu bilgilerle ilgili danışmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Böyle bir kısıtlamaya gitmemizin sebebi ise, uzun uğraşların ardından hazırlayıp büyük emekler sonucu bir araya getirdiğimiz bu bilgilerin başkaları tarafından kullanılmasının önüne geçmeye çalışmaktır.

  3. Farkındalık yaratacak, çok özel olduğunu düşündüğümüz, dolayısıyla bizlerden destek alan öğrencilerimizle paylaşabileceğimiz bilgiler


Unutmayalım ! Burada yazılanların çok daha fazlasını, bilgili ve yetkin bir ağızdan, hiçbir bedel ödemeden dinleyebilirsiniz. Öğrencimiz olsun ya da olmasın, dileyen herkese yol göstermeye hazırız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Open chat
WhatsApp iletişim