İstanbul Özel Notre Dame De Sion Fransız Lisesi Hakkında

İstanbul Özel Notre Dame De Sion Fransız Lisesi Hakkında Fransız Liselerine Özel Dersler

Osmanlı Döneminin İlk Kız Lisesi

İstanbul Özel Notre Dame De Sion Fransız Lisesi, bu sene 164.kuruluş yılını kutlayan Osmanlı dönemi topraklarındaki ilk kız lisesi olma ünvanına sahip günümüz modern eğitim anlayışında karma okul yapısıyla eski disiplin bakışını sürdürmeyi devam eden, ulaşım açısından Harbiye gibi avrupa yakasında ulaşımı rahat bir konumda olmasıyla da ön planda olan köklü Fransız eğitim kurumlarından biri.

Eğitimde Kalite, Disiplin ve Özel Dersler

Her yıl, liselere hazırlanan öğrencilerin kitle sınavlarında çok az sayıda/neredeyse hiç hata yapmasını tolere ederek kayıtlarını yenilerken öğrenciler ve velilerin tercihleri arasında yer almaya devam ediyor. Okul içi kurallara titizlikle uyulması konusunda hassasiyetin temeli hiç şüphesiz okulun kuruluşunun yatılı okul olması denilebilir. Bu durum öğrencilerin belli sınırlar ve alanlar içerisinde hareketliliğini kontrol edici olup özgürlük kısıtlayıcı gibi algılanabilecek olsa da aslında öğretim saatlerine ek olarak öğrenciler için okul tarafından organize edilen kurslar (bilgisayar teknolojileri, kodlama ve spor faaliyetleri gibi) okulun öğrencilerin aynı zamanda kendilerini farklı alanlarda da yetiştirmeleri ve kendilerini göstermeleri için olanak sağladığını gösteriyor.

Fransızca Eğitiminde Kolaylık

Fransız ve Türk eğitim sisteminin karma yapısını kullanarak farklı şekillerde düşünme biçimlerinin öğrencilere geç yaşta aşılanmaya çalışılması öğrencilerin hem bugünün hem yarının bireyleri olmasını sağlamada son derece kıymetli.  Notre Dame De Sion Lisesi Vakfı eğitimin ne kadar küçük yaşlarda başlarsa o kadar iyi olacağını ve Fransızca dil öğreniminin kolaylığı açısından yarar sağlayacağının bilincinde olarak Fransızca eğitim veren liselere kurumlar içi yapılan sınavlarla kayıt olabilecek bir jenerasyonun oluşmasını sağlayan Neslin Değişen Sesi Okulları’nın da kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

Liselerde Yurt İçi ve Yurt Dışı Eğitim

Böylece liseye geçecek olan öğrenci profilinde beklenen analitik düşünce ve Fransız eğitim sistemine aşinalığı sağlanmaya çalışılmıştır. Mezun öğrencilerin gerek yurtdışı, gerek yurtiçinde kariyer yollarının çok kapsamlı olduğunu görmek mümkündür. Notre Dame De Sion Lisesi’nin şekillendirdiği zor şartlara uyum sağlama, öz disiplin ve çok yönlü olma gibi kazanılmış özelliklerin, iş yaşamı ve özel yaşamlarında mezunların kendilerini daha iyi konumlandırabilmelerine olanak sağladığı da gözden kaçırılmamalıdır. Bu nedenle Eğitim-Öğretim sürecinin ortasında bulunan lise hayatının olabildiğince verimli geçirilmesinin sağlanmasına gayret edilmelidir.

2020-2021 Eğitim Dönemi ve Başarı

Kişinin daima kendini yenilemesi, okuduğu okulun algısını ve eğitimini özümseyip yaşamına adapte etmesinin öneminin vurgular, tüm öğrencilere lise ve liseyi takip eden eğitim hayatlarında başarılar dileriz.

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi Hakkında

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi 2019-2020 Taban Puanı, Kontenjan Bilgisi ve Öğrenim Ücretleri

Fransız Okullarına Özel Programlar

Fransız Liselerine Geçiş – Yeterlilik Sınavı Hazırlık Programı

Fransız Liseleri Bütünleme Programları

Bireysel Fransızca Programı

GSÜ Hazırlık Sınıfları Bütünleme Programları

Summary
İstanbul Özel Notre Dame De Sion Fransız Lisesi Hakkında
Article Name
İstanbul Özel Notre Dame De Sion Fransız Lisesi Hakkında
Description
İstanbul Özel Notre Dame De Sion Fransız Lisesi Hakkında. Dame de Sionda başarı, fransızca ve fransızca derslere özel hazırlık, uzaktan eğitim
Author
Publisher Name
ChâteauEğitim
Publisher Logo

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Open chat
WhatsApp iletişim