Kurumsal Fransızca İş Fransızcası

Fransızca, 50’den fazla ülkede 300 milyondan fazla konuşmacı ile küresel ekonomide önemli bir yeri olan bir dildir. İstatistiklere göre Dünya çapında Çince, Ingilizce, İspanyolca ve Arapça’nın ardından en çok konuşulan 5. dil olduğu belirlenmiştir. Bunun yanı sıra Fransız dilinin, kültürel varlığını da göz önünde bulundurduğumuzda en zengin dillerden biri olarak kabul edilmekte. Bu nedenle iş dünyasında bu harikulade dille sıklıkla karşılaşmak şaşırtıcı değil.

Afrika’da olmak üzere Fransızca konuşulan bölgelerin demografik ve ekonomik büyümesi göz önüne alındığında, Fransızca konuşan sayısının önümüzdeki yıllarda kesinlikle artacağı söylenmektedir. Fransızca konuşmak, Fransızca konuşan bir müşteriye erişimi ve yeni pazarların geliştirilmesini sağlar. Sizi ve/veya kurumunuzu bir sonraki seviyeye taşıyacak ve dünya ekonomisinde önemli bir rol almanıza destek olacak bu dil sizi yalnızca profesyonel alanınızda öne taşımakla kalmayacak, aynı zamanda sizi bir dünya kültürüne aidiyet duymanızı sağlayacaktır.

Forbes 2019 ve Fortune 2019 listelerindeki yerlerine bakarak Fransız şirketlerin günümüz endüstrisinde önemli bir yere sahip olduğunu söylenebilir. Tarımdan mühendisliğe ve ticarete, Fransa geleneksel olarak güçlü bir ekonomiye sahiptir.

Bunun dışında, Fransızca, 29 ülkede ve Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Interpol ve Afrika Birliği dahil olmak üzere birçok uluslararası kuruluşun resmi dilidir. Pek çok ülkede ve sektörde konuşulan bu dil ile uluslararası ölçekte kurumsal başarının ayrılmaz bir parçası haline geldiği açıktır.

Fransızca öğrenmek zor mu?

Fransızca ya da herhangi bir dili öğrenmek zaman ve çaba gerektirir. Latin kökenli bir dil olduğundan Ingilizce ile benzer yapıya sahiptir. Bunun dışında Fransızca’dan Türkçeye geçen yaklaşık 5000 kelime söz konusu. Bu kadar çok kelime dağarcığına sahip olmamız dili öğrenmeniz açısından oldukça büyük bir avantaj. Hatta Fransızca aracılığıyla Türkçe’yle İngilizce arasında bağ kurmak da kolaylaşmaktadır. Kısacası Fransızca öğrenmek sandığınız kadar zor olmayacak, aslında, akıcılığı elde etmek beklediğinizden çok daha kolay olacaktır.

Fransızca öğrenmenin yaşı var mı?

Yeni bir dil öğrenmek yetişkinler için her zaman kolay olmayabilir, ancak bunu yapmanın beyin sağlığı için yararlı olduğunu öne süren araştırmalar var. Yaşlandıkça, çoğumuz dikkat ve hafıza gibi zihinsel işlevlerde yaşa bağlı bir düşüş yaşarız ve bazı insanlarda bu sürecin hızlanması, Alzheimer hastalığının veya başka bir demans türünün gelişmesine yol açar. Son zamanlarda yapılan birçok çalışma, yabancı bir dil öğrenmenin yaşa bağlı bu kaçınılmaz bilişsel gerilemeyi yavaşlattığını veya hatta demansın başlamasını geciktirebileceğini öne sürüyor.

Kurumsal Fransızca programımızın özellikleri nelerdir?

Programımızın amacı bireylerin sosyal ve profesyonel iletişimi kurmak amacıyla Fransız dilini etkili bir şekilde kullanmasını sağlamaktır. Bireyin sözlü, yazılı olarak bilgi ve görüş belirtmesi, iş alanına yönelik profesyonel içeriği anlaması, yeni içerik oluşturabilmesi ve kendini ifade etmesi adına çalışmalar yapmaktayız.

Fransızca’yı iş hayatında kullanabilecek kadar ne kadar sürede öğrenirim?

Dili öğrenme süreci her bireye göre değişmekte, eğer yabancı dil bilmiyor ya da farklı bir yabancı dil biliyorsanız, dilleri öğrenme süreniz değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte iyi seviyede İngilizce bilen birinin 23-24 haftada Fransızca öğrendiği söylenmektedir.

Sektörüme ait terimleri kolayca nasıl öğrenebilirim?

Kelime hatırlama konusu birçok bireyi tedirgin etse de, kelime öğrenme konusunda kelimenin köküne inme, cümle oluşturma, günün kelimesi gibi bir çok teknik bulunmakta. Bu teknikler yine bireye göre değişiklik göstermekte fakat size uygun tekniği bulduğunuzda ne kadar hızla akılda kalacağına sizler de şaşıracaksınız. Programımızda özellikle finans, hukuk, bilim, teknik, diplomasi, moda, turizm gibi alanlar için kullanılan terimleri, özgün içerikler üzerinde inceleyerek, sektörünüzün dili üzerine bilginizin artması hedeflenmektedir.

Kurumsal Fransızca Programları

Bireysel Fransızca Programları

Château Eğitim

https://www.forbes.com/sites/pascalemmanuelgobry/2014/03/21/want-to-know-the-language-of-the-future-the-data-suggests-it-could-be-french/#70ffadf6d589

https://www.ipsos.com/en-us/english-common-link-employees-who-interact-people-other-countries

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_French_companies

https://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/fransizcadan_turkceye_gecen_sozcukler

https://www.webtekno.com/avrupa-da-konusulan-dilleri-ne-kadar-surede-ogrenebileceginizi-gosteren-harita-turkiye-de-var-h37373.html

Summary
Kurumsal Fransızca
Article Name
Kurumsal Fransızca
Description
Kurumsal Fransızca - İş Fransızcası Hakkında Her Şey!Kolayca Kurumsal Fransızca Nasıl Öğrenilir?İş Fransızcası ve Profesyonel Yaşam
Author
Publisher Name
ChâteauEğitim
Publisher Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Open chat
WhatsApp iletişim