Yabancı dil öğrenmenin yadsınamaz derecede önemli olduğu bir dönemdeyiz. Yabancı dil başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede yabancı dil öğrenmek için artık birçok siteler ve araçlar bulunuyor.

Günümüzde ikinci bir yabancı dil bilmenin gerekliden öte zorunlu olduğu bir çağda yaşıyoruz. Günümüzde iyi bir işe girmenin en önemli anahtarlarından biri yabancı dil.

Dil uzmanlarına göre birkaç hafta içinde bir dilde basit iletişim kurmayı, birkaç ayda ise o dili ayrıntılı bir şekilde öğrenmeyi başarabilirsiniz.

İnternet gibi elimizin altında bir bilgi havuzu varken bunu yararımıza kullanmakta elimizde. Birçok dil eğitim programlarına ve uygulamalarına ulaşmak mümkün.

Dil öğrenenlerin internet üzerinden pratikler yapabileceği öğrenimi sürecini hızlandıracak siteler ve uygulamalar da var:

Duolingo

Duolingo, dünyanın en popüler dil öğrenme platformlarından biridir. Oyunlaştırılmış dil öğrenme deneyimi sunan Duolingo 50 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış durumdadır. Her ders çeşitli konuşma dinleme, tercüme ve çoktan seçmeli testlerden oluşmaktadır.  Duolingo bir dili öğrenmek için kaç gün ne kadar zaman harcadığını kaydederek kursa devam edebilmeyi sağlar.

Duolingo hem bireysel dil öğrenmek isteyenler hem de bir öğretmen olup sınıfına dil öğrenimi konusunda yardımcı olmak isteyenler için çok faydalı bir uygulamadır.

Voscreen

Voscreen ücretsiz bir İngilizce öğrenme ve geliştirme platformudur. İngilizce öğrenmeyi eğlenceli kılmayı amaçlayan uygulamada, öğrenme aşamasında film, müzik videoları, dizilerdeki kesitlerindeki konuşmalardan yararlanılır. Voscreen kısa videolar izleterek İngilizce öğrenme sürecini kolay ve eğlenceli hale getirir.

BBC Languages

BBC sadece bir haber servisi değil aynı zamanda tipik bir akademi. İnternet sitelerinde yayınlanan çok özel makaleler sayesinde akademik seviyede bilgiler edinmek mümkün. 

Uzun yıllardır devam eden BBC Dil Eğitimi programı sayesinde ziyaretçilerine İngilizceyi öğrenme fırsatı sunuyor. 

Rosetta Stone

Hızlı bir biçimde öğrenme yöntemlerini barındıran Rosetta Stone, en basitten başlatarak kelime bilginizi geliştirerek adım adım yabancı dildeki temelleri atmayı sağlıyor. Aralıklı tekrarlama yöntemi ile ana dile çeviri olmadan eğitim vermektedir. Yazılım görüntü, metin ve ses kullanarak kelime ve dilbilgisi alanlarında kendinizi geliştirmenizi sağlar.

Busuu

Dünya üzerinde 2 milyondan fazla üyeye ulaşmış bir site. Eğitime başlamadan önce seviyenizi tespit etmek için küçük bir test yapılıyor. Genellikle soru-cevap şeklinde devam eden bu uygulamada; en yaygın cümle ve kalıplarla günlük konuşma İngilizce seviyenizi yukarı taşıyabilirsiniz.

Fransız Okullarına Özel Programlar

ChâteauKIDS

Uzaktan Eğitim

Kurumsal Fransızca Programı

Bireysel Fransızca Programı

Summary
Yabancı Dil Portalları ve İnternetten Yabancı Dil Öğrenme
Article Name
Yabancı Dil Portalları ve İnternetten Yabancı Dil Öğrenme
Description
Yabancı Dil Portalları ve İnternetten Yabancı Dil Öğrenmenin Yolları, Yabancı Dil Öğrenme Yolları
Author
Publisher Name
ChâteauEğitim
Publisher Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Open chat
WhatsApp iletişim