İZMİR VE ANKARA’DA OKUYAN ÖĞRENCİLERE CHÂTEAU GSÜ İÇ SINAV PROGRAMLARI HAKKINDA

GSÜÖSYS – GSÜ İÇ SINAV 2020 MATEMATİK HAKKINDA HER ŞEY

GSÜ İç Sınav, tüm diğer sınavlar gibi belirli taktik, bilgi birikimi, sınav formatına aşinalık, zaman yönetimi vb. gibi pek çok parametrenin öğrencilerde bulunması koşuluyla öğrencilerin başarıya ulaşabilecekleri bir sınav sistemi. GSÜ İç Sınav sistemiyle ilgili detaylı bilgi için bloğumuzda bulunan “Galatasaray Üniversitesi İç Sınav Hakkında Bilgiler,” GSÜ İç Sınavı İçin Doğru Yönlendirilmenin Önemi“,”GSÜ İç Sınav Hazırlık ve Fransızca Branşı Hakkında Her Şey“, “GSÜ İç Sınav Hazırlık ve Matematik Branşı Hakkında Her Şey” yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Kendine has bir kitle sınavı olarak nitelendirebileceğimiz GSÜ İç Sınav için hazırlıklar, üniversite ile aynı şehirde bulunan öğrenciler için bile zorluklar oluştururken, şehir dışındaki öğrencilerin dahil olacakları sürece uzaklıkları ve diğer aday öğrencilerin seviyelerini öngörememeleri nedeniyle biraz daha yıpratıcı bir sürece dönüyor.

Château Eğitim Kurumları olarak İzmir ve Ankara’da yaşayan fakat GSÜ İç Sınavı’na hazırlanmak isteyen öğrenciler için birden fazla seçenek sunarak, eğitimde kritik öneme sahip olan fırsat eşitliğini destekleme motivasyonuyla hareket ediyoruz.

Şehir dışı öğrenci katılımlı programlar belirli başlıklar halinde özetlenecek olursa;

1.Yaz Dönemi (DOPİNG) Kamp Şeçeneği

Özellikle 11.sınıfı henüz bitirmiş öğrencilerin, mesafe ve Türkiye sınavları göz önüne alındığında 12.sınıfa daha hazır girmelerini sağlamak amacıyla yapılan programda öğrenciler yaz tatilinde oluşan boşluğu sistemli bir çalışma performansına dönüştürmesini amaçlıyor. Yoğun ve az yoğun olmak üzere iki farklı alternatifi ile de yaz tatilinden daha az fedakarlık etmek isteyen ya da çalışmalarını 12.sınıfta yoğunlaştıracak olan öğrenciler için seçme şansı sunuyor. Dersler online olarak yapılabileceği gibi İstanbul’da geçici süreyle ikamet etme olanağı bulunan öğrenciler için talep doğrultusunda yüz yüze olarak da gerçekleştirilebiliyor.

2. Kış Dönemi

GSÜ’de fazlaca talep gören bölümleri tercih etmek isteyenler için 11.sınıfta okuyan öğrencilerin veya eğitimin uzun süreli olmamasını isteyenler için 12.sınıfta olan öğrencilerin dahil olabileceği yaz programındaki kamp algısından farklı olarak az sıklıkta periyodik derslerle oluşturulan programlar da sistemli çalışma ve yazının başında belirtilen parametrelere uyum süreci için tercih edebilecekleri bir seçenek. Yaz döneminden farklı olarak okula devam zorunluluğu nedeniyle bu programlar genelde online olarak yapılabiliyor.

Her iki program çeşidinde talebe bağlı olarak GSÜ İç Sınav’da soru sayısı nedeniyle diğerlerinden çok daha belirleyici olan bölümler FRANSIZCA ve MATEMATİK programları için ayrı ayrı derslere dahil olunabileceği gibi istenirse her iki programdan da destek alınabiliyor. Böylece öğrenci GSÜ İç Sınav hazırlık programında her iki dersi aynı anda almak zorunda kalmıyor. Öğrencilerin gelişimi haftalık olarak takip edilip velileriyle paylaşılıyor. Öğrencilerin eksiklik yaşaması halinde yapılan bilabedel etütlerle ders içerikleri pekiştiriliyor.

Programlar grup ve bireysel olarak da öğrencinin öğrenme hızına ve kendi seçimlerine uygun olarak ayarlanabildiği için bu konuda da esneklik payı sağlıyor.

Program başında yapılan deneme/tanışma dersiyle öğrencinin genel durumu, programın standart yoğunluğunun GSÜ İç Sınav programı için yeterli olup olmayacağı saptanıyor.

Periyodik olarak yapılan GSÜÖSYS Château İç Sınav denemelerine katılarak hem İstanbul hem de kendi şehirlerinde bulunan farklı öğrencilerle aynı anda sınav olup, kendi sıralamasını görebiliyor ve çalışmaları ve öz disiplinlerini bu denemelerin sonuçları yardımıyla geliştirebiliyorlar. Denemeler kayıtlı olmayan öğrencilere de açık olduğundan gerçeği yansıtacak nitelikte sıralama ve sonuçlar elde edilmiş oluyor. Düzenli programlarda yer alan öğrencilerle deneme sorularının çözümleri paylaşılıyor ve öğrenciler hatalarının üzerinden geçebiliyor.

Bütün bu nedenlerle şehir dışında yaşıyor olmanın GSÜ İç Sınav hazırlık aşamasında düşünülen kadar zorlayıcı olmadığına kanaat getirilebilir.

GSÜ İç Sınav’a şehir dışından katılacak olan öğrencilerin programlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve deneme dersi taleplerini kurumumuza ulaştırmalarını önerir, yeni eğitim-öğretim yılında GSÜ İç Sınav’a girecek olan adayla şimdiden başarılar dileriz.

Summary
İZMİR VE ANKARA’DA OKUYAN ÖĞRENCİLERE CHÂTEAU GSÜ İÇ SINAV PROGRAMLARI HAKKINDA
Article Name
İZMİR VE ANKARA’DA OKUYAN ÖĞRENCİLERE CHÂTEAU GSÜ İÇ SINAV PROGRAMLARI HAKKINDA
Description
İzmir ve Ankara için Galatasaray Üniversitesi İç Sınav Programları, GSÜ ÖSYS, GSÜ İç Sınava İzmir ve Ankara'dan Hazırlanabilirsiniz
Author
Publisher Name
ChâteauEğitim
Publisher Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Open chat
WhatsApp iletişim